580 milyar dolarlık pazara odaklanacak

Mobilite alanında bir paradigma değişikliği yaşandığını kaydeden Vestel CEO’su Ergün Güler, kurdukları Vestel Mobilite ile faaliyet alanlarını elektrikli araç elektroniği, şarj istasyonları ve kurumsal elektrik depolama sistemleri olarak belirledikleri aktardı. Burada satın alma ve birleşme sahil olmak üzere farklı kanallarla hızlı bir büyüme hedeflediklerini anlatan Güler, şöyle konuştu:

YÜZDE 45’İ ELEKTRİKLENİYOR

“Mobilite tarafında bir paradigma değişikliği yaşanıyor. Bu değişiklikte yeni oyuncu olabilmeyi amaçlıyoruz. Burada üssel bir büyüme hedefliyoruz, ciro ve değer anlamında. Milyar dolar derken bir milyar dolar değil, birkaç milyar dolarlık şirket yaratmaktan bahsediyoruz. Bunu üç yıl içinde yapacağız, bu konuda iddialıyız.”

Dünya genelinde 2030 itibarıyla elektrikli araç satışlarının toplam araç satışları içerisinde yüzde 45’lik paya ulaşacağına, buna paralel otomotiv elektroniğinde büyük fırsatlar oluşacağına dikkat çeken Güler, elektrikli şarj istasyonlarına ihtiyacın artacağını belirterek, “Araç içi ekran çözümleri, elektronik kontrol üniteleri, güç elektroniği ve bağlantılı araç çözümleri, Ar-Ge, tasarım ve üretimi de dahil olmak üzere kapsamlı bir otomotiv çözümleri yelpazesi sunuyoruz” dedi.

Ergün Güler

500 dev arasına girmek istiyor

Fortune 500’deki ilk Türk teknoloji şirketi olmayı planladıklarını kaydeden Ergün Güler, Vestel’in TOGG projesinde yüzde 23 hisseye sahip olduğunu da belirterek, “TOGG’un tedarikçisi olmayı da istedik. TOGG’un alametifarikalarından yekpare ekranını üretiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x