Bakanlıktan, Hatayspor’a 6 milyonluk icra şoku!

6 Şubat’ta yaşanan çifte deprem faciasında en fazla etkilenen kentlerin başında Hatay gelirken, şehirdeki birçok yapı kullanılamaz hale gelmişti.

TESİSLER ENKAZA DÖNDÜ
Hatay’da enkaz altında kalan yapılar arasında Hatayspor’a ait tesisler de bulunurken, Volkan Demirel’in teknik direktörlüğünü yaptığı ekip geçtiğimiz yılın yarısında Süper Lig’e devam edememiş, bu yılın ilk aylarında ise Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Riva tesislerinde konaklamıştı.

6 MİLYON LİRALIK FATURA ÇIKARILDI
Deprem felaketinin ardından Süper Lig’in sembol kulübü haline gelen Hatayspor için AKP’li çok sayıda isim kamera karşısına geçerek destek açıklamasında bulunmuş ve gereken neyse yapılacağını belirtmişti. Maddi imkansızlıklar altında Süper Lig‘de kümede kalma mücadelesi veren Hatayspor, 29 Nisan tarihinde gelen icra kağıdı ile adeta şoke oldu.

TOKSÖZ: MİSAFİR OLDUĞUMUZU DÜŞÜNDÜK
Halktv.com.tr’ye konuşan Hatayspor Başkanı Aydın Toksöz, kulübün, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Riva tesislerinde iki ay boyunca misafir olarak ağırlandıklarını düşündüklerini ancak kendilerine 6 milyon TL’lik fatura çıkarıldığını ifade etti.

6 MİLYONLUK İCRA TAKİBİ
Toksöz, hesapta olmayan bu faturayı ödeyemediklerini ve bu nedenle 29 Nisan tarihi itibarıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından icraya verildiklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x