İstanbul’da korkunç cinayet… Not bıraktılar: Ceset aşağıda!

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde korkunç bir cinayet ortaya çıktı. Dün saat 14.00 sıralarında Belgrad Ormanı içinde bulunan kaynaktan su almak için gidenler, yol kenarındaki çöp konteynerinin üzerindeki notu fark etti.

Yanına yaklaştıklarında ise ‘Ceset aşağıda ceset’ notunu gördü. Tanınmaz halde erkek cesedi bulundu Haber verilmesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

Polis ormanlık alanda yaptığı aramalarda, üzerinde kimliği bulunmayan ve tanınmaz haldeki bir erkeğe ait ceset buldu. Olay yeri inceleme ekipleri, uçurumdan aşağı atılan ceset üzerinde ve çevresinde inceleme yaptı.

MORGA KALDIRILDI

Arazi şartları nedeniyle atıldığı yerden çıkarılamayan ceset için olay yerine itfaiye ekibi çağırıldı.

Gelen itfaiye ekibi, yaklaşık iki saat süren çalışmaların ardından cesedi bulunduğu yerden çıkardı.

Ormanlık alandaki uçurumdan çıkarılan ceset, kimlik tespiti ve otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

İNCELEME BAŞLATILDI 

Çöp konteynerine yazılan notu görerek polise haber veren Dilek Sönmez, “Biz suya gelmiştik. ‘Ceset aşağıda’ diye yazı gördük. Sonra polise haber verdik. Polisler geldi, daha sonra olay yeri inceleme geldi. Ceset şu an aşağıda, almaya geliyorlar. Olayla ilgili hiçbir şey görmedik, sadece çöp konteynerine yazılan yazıyı gördük.” dedi.

Polis olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x